Nowości
STANOWISKO: asystent geodety
WYMAGANIA: wykształcenie geodezyjne, prawo jazdy
DYSPOZYCYJNOŚĆ: praca w delegacji pn-pt
KONTAKT: +48 664 696 368 mail biuro@wbgsc.com

28 października 2016 w siedzibie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii kilkudziesięciu przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń geodezyjnych (LSG) spotkało się z p.o. głównego geodety kraju Aleksandrą Jabłonowską. 

Apel o normalność w geodezji <br />P.o. GGK Aleksandra Jabłonowska i p.o. zastępcy GGK Grażyna Kierznowska

Nowym pełniącym obowiązki zastępcy głównego geodety kraju została Grażyna Kierznowska.


Zastępca GGK wybrany <br />G. Kierznowska i wiceminister IB T. Żuchowski (fot. MIB)
G. Kierznowska i wiceminister IB T. Żuchowski (fot. MIB)

 

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk 31 sierpnia odwołał Jacka Jarząbka z funkcji zastępcy głównego geodety kraju.
4 sierpnia 2016 obowiązki głównego geodety kraju przyjęła Aleksandra Jabłonowska.
1 sierpnia 2016 r prezes Rady Ministrów odwołał Kazimierza Bujakowskiego (ur. 12 .11.1956 r.) ze stanowiska głównego geodety kraju.
|2012-06-18| Premier Donald Tusk mianował dzisiaj dr inż. Kazimierza Bujakowskiego na stanowisko głównego geodety kraju.
dr. Kazimierz
 

Temu Panu też podziękowano

18-11-2016
Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk 31 sierpnia odwołał Jacka Jarząbka z funkcji zastępcy głównego geodety kraju.
Czas przemian. Jest oczywistym faktem, że nikogo od lewa do prawa, nie było stać na zmiany SYSTEMOWE W GEODEZJI. Wszyscy z przeszłej władzy w jakiś sposób byli uwikłani. I wreszcie się dzieje. To co ja myślałem i nadal myślę o "dokonaniach" Panów z GUGiK nie ma znaczenia. Ale bardzo jestem zadowolony, że są też inni, którzy myślą i oceniają podobnie oraz, że są to osoby z tzw. kręgów władzy. Od dawna postulowaliśmy, my z PTG, o zmiany w zarządzaniu geodezją. I teraz to co się dzieje, czyli dymisji K. Bujakowskiego, powołaniu GGK prawnika i dymisja J. Jarząbka, to już chyba jest oczywiste, że dalszą konsekwencją będzie likwidacja Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. Skomentuje to jednym słowem WRESZCIE! W miejsce GUGiK powinien powstać organ zarządzający GEODEZJĄ o strukturze podległości pionowej od Powiatu przez Województwo do Centrali w Warszawie. Spowodowałoby to ogromne oszczędności przez ujednolicenie działania.
Leszek Piszczek GEOFORUM